Aktualności

1300x800a
1300x800a
 
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie oraz Muzeum Okręgowe w Koninie zapraszają na cykl letnich koncertów edukacyjnych pt. „ Muzyczne podróże z MDK” .
Pierwszy wieczór muzyczny poświęcony zostanie blues’owi. Już 29 czerwca o godz. 19 w muzeum wystąpi zespół Blues’ka. Cechą Blueski jest nietuzinkowy repertuar, składający się z utworów autorskich oraz wyszperanych z mało znanych w środowisku bluesowym płyt i nagrań gigantów tego gatunku. O brzmieniu Blueski decyduje niepowtarzalna, bluesowa barwa głosu lidera oraz ciekawie zaaranżowane dialogi pomiędzy gitarą a harmonijką. 
Natomiast 13 lipca tematem przewodnim będzie soul w wykonaniu Big Bandu konińskiej szkoły muzycznej oraz wokalistów z akademii wokalnej MDK.
27 lipca zakróluje muzyka klasyczna. Tango Nuevo zagra utwory Astora Piazzollii. 3 sierpnia posłuchamy jazzu w wykonaniu Friends Stones Trio. A na zakończenie 10 sierpnia wystąpi TSA. 
Wejście tylko na zaproszenia do odbioru u nas i w Muzeum. Koncert odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego! Liczba miejsc ograniczona !