piosenka www

Młodzieżowy Dom Kultury  w Koninie zaprasza na 9 Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej - Zbigniew Książek oraz Electric Shepard na Zamku.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Gosławicach, już 16 czerwca. Na scenie usytuowanej na terenie zamku  wystąpią  młodzi wokaliści w repertuarze, w którym obok pięknej muzyki ważne jest słowo. Gwiazdami wieczoru, a także jurorami w konkursie będą Zbigniew Książek oraz Marek Stryszowski, lider zespołu Electric Shepard.

O artystach

Zbigniew Książek

Autor tekstów piosenek m.in. Michała Bajora, Zbigniewa Wodeckiego, Ryszarda Rynkowskiego, Andrzeja Zauchy czy zespołu Brathanki, współpracownik Piwnicy pod Baranami.

Electric Shepard

Wspólnie z Electric Shepard grali: Krzysztof i Paweł Ścierańscy, Seb Bernatowicz, Ewa Novel, Piotr Kosieradzki, Mag Balay, Ola Dudziak, Jacek Królik.

Muzycy w swoich artystycznych poszukiwaniach nawiązują do brzmień world music. Teksty piosenek napisał Zbigniew Książek, a muzykę skomponował  Marek Stryszowski.  W Koninie będą promować swoją  najnowszą płytę pt. “Black Percheron” . Nie brakuje na niej  kompozycji rytmów afrykańskich, bałkańskich podziałów rytmicznych, harmonii Bliskiego i Dalekiego Wschodu, polskiej muzyki ludowej i amerykańskiego jazzu.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o 16.00, natomiast koncert laureatów  i gwiazd zaplanowano na 20.00. WSTĘP WOLNY!  Zapraszamy !