DSCN9217
DSCN9255
DSCN9276
DSCN9288

Aż trzy nagrody zdobyli młodzi aktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie podczas 20. Wielkopolskiego Konkursu na Monodram „Młodzi Koryfeusze”, który odbył się w Kleczewie.

W kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej wystąpiły Liwia Kasprzak i Monika Wysokowicz.  Monodram Liwii zatytułowany „Włosy mamy” opowiadał o trudnych relacjach dziewczynki z mamą zmagającą się z depresją. Monodram powstał na podstawie książki norweskiej pisarki Gro Dahle.

Drugą nagrodzoną aktorką była, również 6-klasistka, Monika Wysokowicz, która przedstawiła monodram pt. „Bajka o miłości”, zrealizowany w oparciu o wiersz Ludwika Jerzego Kerna „Zebra”. Tym razem była to opowieść o tym, co osoba zakochana jest w stanie zrobić, by przypodobać się niekochającemu partnerowi.

Kolejna nagroda przypadła Maciejowi Rogali z klasy siódmej. Maciek pokazał na scenie przeżycia małego chłopca w sytuacji rozpadu rodziny. Inspiracją do monodramu było opowiadanie pt. „Wojna”, którego autorką jest wspomniana wcześniej Gro Dahle.

Autorem scenariusza, reżyserem i instruktorem aktorów jest Jarosław Sparażyński.

Młodym aktorom gratulujemy i mamy nadzieję zobaczyć nagrodzone monodramy na scenie w Młodzieżowym Domu Kultury.