Aktualności

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie od 1 sierpnia br. rozpoczyna zapisy do warsztatów i zespołów w artystycznym roku 2017/2018. Chętni, aby poznać tajniki gry na instrumentach, rozwijać się wokalno-muzycznie, plastycznie, teatralnie, tanecznie…  mogą zapisywać się w sekretariacie MDK Konin osobiście bądź telefonicznie do 20 sierpnia. Zapraszamy!

Poniżej prezentujemy program warsztatów i zajęć:


PRACOWNIA PLASTYCZNA – dla dzieci i młodzieży od 4 do 18 lat.

Na zajęciach dzieci i młodzież będą mogły poznawać i rozwijać swoje umiejętności malarskie oraz rękodzielnicze. Malowanie na płótnie, malowanie na tkaninach, metaloplastyka, malowanie na szkle, rysunek odręczny itp. - wszystko to czeka na uczestników zajęć plastycznych.
Koszt: 45 zł/miesiąc.

PRZEDSZKOLE ARTYSTYCZNE – dla dzieci od 1,5 do 5 roku życia wraz z rodzicami. PRZEDSZKOLE ARTYSTYCZNE z językiem angielskim - dla dzieci od 3 do 5 roku życia, bez rodziców.

Zajęcia muzyczno-ruchowe, parateatralne i plastyczne dla najmłodszych dzieci w wieku 1-4 oraz ich Rodziców. Zabawy i ćwiczenia prowadzone przez instruktora z wykształceniem pedagogicznym pomagają w pokonaniu pierwszych kroków w Przedszkolu, rozwijają wyobraźnię dziecka już od najmłodszych lat. Pobudzają rozwój mowy, słuchu, pamięci i myślenia. Uczą dziecko koncentracji uwagi, spostrzegawczości i otwartej komunikacji w grupie. Proponowane zabawy i ćwiczenia muzyczno - ruchowe, dla dzieci i ich rodziców są doskonałą zabawą integracyjną wyrabiającą dla najmłodszych uczestników zajęć koordynacje ruchową z muzyką, poczucie orientacji w przestrzeni. Zabawy plastyczne stymulują umiejętności manualne, rozwijają percepcję wzrokową i spostrzegawczość. Koszt: 50 zł/miesiąc.

ZAJĘCIA TANECZNE Top Dance – dla dzieci i młodzieży od 3-18 roku życia.

Na zajęciach dzieci poznają czym jest taniec nowoczesny, będą mogły rozwijać swój taneczny talent, a także zaprezentować wypracowane podczas spotkań układy taneczne w trakcie różnych imprez organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Koszt: 50 zł/miesiąc.    

 

AKROBATYKA

To niezwykle atrakcyjna forma ruchu dla dzieci. Wzmacnia pozytywne cechy charakteru, uczy dyscypliny i odpowiedzialności za siebie i współćwiczących.
Ćwiczenia zwinnościowe mają pozytywny wpływ na proces uczenia się! Dzieci uczą się rozwiązywać problemy, przezwyciężać obawy, podejmować szybkie decyzje.To również wspaniała alternatywa dla gimnastyki korekcyjnej, w ciekawy sposób wzmacniamy mięśnie postularne i budujemy nawyk prawidłowej postawy.
Koszt: 50 zł/miesiąc.

 

ZAJĘCIA TEATRALNE  - dla dzieci i młodzieży od 6 do 18 roku życia. 

Grupa teatralna ma na celu nie tylko zarazić dzieci miłością do teatru, ale także pokazać im czym jest teatr poprzez przygotowywanie spektakli, które będą zaprezentowane szerszej publiczności podczas różnych wydarzeń organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Koszt: 45 zł/miesiąc.

GRUPY WOKALNO - MUZYCZNE– od 5 lat.

Zajęcia w zakresie pracy nad ciekawym repertuarem, różnicowanym pod względem: wieku, charakteru, tematyki oraz stylistyki muzycznej. Praca nad emisją głosu, dykcją, recytacją, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym oraz higieną głosu. Nauka śpiewu jest wspaniałym przeżyciem dla osób w każdym wieku i z różnym doświadczeniem muzycznym. Organizowane przez nas lekcje śpiewu są dowodem, że każdy, kto chce, może nauczyć się śpiewać. Koszt: od 45 zł/miesiąc.

Do wyboru:

- Dziecięcy zespół wokalny

- Akademia wokalna

- ABC sceny (wokal i logopedia)

- Zajęcia wokalne z elementami aktorstwa.

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH – od 7 lat.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką, jak również dla tych, którzy pierwsze kroki w opanowaniu gry na wybranym instrumencie mają już za sobą. Nasza oferta obejmuje naukę gry na pianinie, keyboardzie lub gitarze. Koszt: od 45 zł/miesiąc.


ZAJĘCIA RECYTATORSKIE dla dzieci i młodzieży od 6 do 18 lat. 

Zajęcia w sposób przystępny – poprzez zabawę uczą prawidłowego mówienia, dykcji, emisji, interpretacji tekstu oraz szybkiej nauki na pamięć. Koszt: 45 zł/miesiąc.

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE dla dzieci i młodzieży od 4 do 18 lat.

Zajęcia logopedyczne w większości przypadków prowadzone są indywidualnie z każdym dzieckiem i obejmują ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń mowy. Oprócz ćwiczeń wspomagających artykulację ćwiczeń oddechowych wykonuje się ćwiczenia i zabawy stymulujące językowy rozwój dzieci, ułatwiające mówienie, czytanie i pisanie. Program zajęć również uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia. Koszt: 45 zł/miesiąc.

ZAJĘCIA JĘZYKOWE We Speak English dla dzieci od 6 do 12 lat.  

Program nauczania został opracowany dla dzieci, będących na I etapie edukacyjnym w klasach I-III, które rozpoczynają naukę języka angielskiego, ale i dla starszych, które poznały już podstawy językowe. Podczas zajęć dzieci maja możliwość wzbogacić słownictwo, poznać zasady gramatyczne, a także uczyć się przez gry i zabawy, ukazujące piękno nowego języka jak i kultury państw anglojęzycznych. Koszt 50 zł/miesiąc.
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać osobiście w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie lub pod numerem telefonu: 63 243 77 17.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Zapisy będą prowadzone do 20 sierpnia, bądź do wyczerpania miejsc.

ZAPRASZAMY!

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Regulamin uczestnika zajęć organizowanych przez MDK w Koninie 2016-2017 (PDF)
Załacznik nr 1 - CENNIK (PDF)
Załącznik nr 2 - OŚWIADCZENIE MDK Uczestników niepełnoletnich {PDF}
Załącznik nr 3 - OŚWIADCZENIE MDK Uczestników pełnoletnich (PDF)
Załącznik nr 4 - POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY OGÓLNE (PDF)