Michalina Maciaszek, recytatorka z Konina zdobyła wyróżnienie w finale 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który miał miejsce w dniach 22-25 czerwca w Ostrołęce. Michalina to obecnie studentka poznańskiego UAM, uczęszczająca na zajęcia recytatorskie w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie od 2012 roku, podopieczna Jarosława Sparażyńskiego.

Już w roku ubiegłym w ostrołęckim finale OKR-u była laureatką wyróżnienia. W tym roku brała udział w konkursie dla dorosłych recytatorów. Tym bardziej należy docenić jej sukces.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to konkurs wieloetapowy, do którego przystępuje kilka tysięcy uczestników z Polski i ośrodków polonijnych. Z tych tysięcy, po przebrnięciu przez eliminacje miejskie, powiatowe, rejonowe i wojewódzkie w finale znalazło się 53 wykonawców (23 w kategorii dorosłych).

Poziom konkursu był niesamowicie wysoki, a Jury niezwykle szacowne i kompetentne. Zasiadali w nim reżyserzy i aktorzy będący także wykładowcami (najczęściej warszawskiej Akademii Teatralnej): prof. Lech Śliwonik, prof. Jarosław Gajewski, Piotr Bogusław Jędrzejczak, dr Krystyna Maksymowicz, dr hab. Edward Wojtaszek. Jurorzy prowadzili również warsztaty i konsultacje dla recytatorów i instruktorów.

A może ktoś, podobnie jak Michalina, chciałby przeżyć przygodę teatralno-literacką? Koniński MDK zaprasza już od września, także na zajęcia recytatorskie.