„Obcy człowiek” to kolejne widowisko teatralno-muzyczne zrealizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Premierę tego artystycznego przedsięwzięcia mogliśmy zobaczyć na scenie CKiS „Oskard” w grudniu ubiegłego roku. Specjalne pokazy dla młodzieży z konińskich i podkonińskich szkół zorganizowaliśmy 1 i 2 lutego. Podczas czterech lutowych spektakli na widowni zasiadło 1500 osób!
Miesiące przygotowań (próby zaczęły się w październiku ubiegłego roku), 16 młodych aktorów na scenie i … żegnamy się z „Obcym człowiekiem”. 2 lutego spektakl zszedł z afisza.
Mamy nadzieję, że na długo pozostanie w sercach widzów. Wszak opowiadał o sprawach ważnych – o ludziach wykluczonych i odrzucanych, o miłości i zazdrości; o tym, jak łatwo nieodpowiedzialnym, złym słowem można zranić i skrzywdzić. Scenariusz inspirowany był wierszem Tadeusza Różewicza „Obcy człowiek” i tekst tego utworu wybrzmiewał w końcowych scenach spektaklu.
Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Jarosław Sparażyński. Muzykę skomponował Michał Jankowski, po społu z Mariuszem Urbaniakiem. Mariusz Urbaniak jest również autorem słów piosenek oraz odpowiadał za przygotowanie wokalne aktorów. Oprawą plastyczną spektaklu zajęła się Marta Kornalska, zaś światłem i multimediami zawiadywał Rafał Woltman z CKiS „Oskard”. W przedstawieniu wystąpiła młodzież uczęszczająca na zajęcia teatralne w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie: Nina Błaszczyk, Filip Jaszczak, Julia Kotwas, Wiktoria Krakowska, Oliwia Nita, Weronika Radniecka, Adrianna Rojewska, Marcelina Sobolewska, Jakub Staszak, Klaudia Wagner, Julia Wasielewska, Bartek Wietecki, Hubert Witkowski, Natalia Wolska, Gabriela Wszędybył, Agnieszka Zalewska. Całość wyprodukował Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.
Kilkoro aktorów opuszcza grupę, więc kolejne przedstawienie będziemy przygotowywać w nieco innym składzie. Premiera w maju, a próby ruszą już w marcu po feriach. Tym razem będzie to opowieść skierowana do nieco młodszej widowni, choć nie stroniąca od ważnych spraw współczesnego świata.
A może ktoś posiada w sobie talenty aktorskie czy wokalne? Tak uzdolnioną młodzież chętnie zaprosimy do pracy nad nowym spektaklem.