Nadchodzące Wydarzenia

22 Sty 2018;
05:00PM -
Spotkanie informacyjno-edukacyjne dotyczące raka szyjki macicy.
26 Sty 2018;
09:30AM -
XXIV Koniński Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Do-Re-Mi”
24 Lut 2018;
10:00AM - 12:00AM
Konwent Fantastyki KOKON 2018
25 Lut 2018;
10:00AM -
Konwent Fantastyki KOKON 2018

Miło nam poinformować, że w dniach 9-10 września 2017 roku odbędzie się druga edycja festiwalu Ognia, Światła i Pirotechniki PIRANIA 2017.

Tegoroczna impreza będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ w jej trakcie nastąpi uroczyste UWOLNIENIE BULWARU. We wrześniu mija pięć lat od daty rozliczenia inwestycji jaką była budowa Bulwaru Nadwarciańskiego. Budowa była finansowana w dużej części ze środków unijnych i co za tym idzie przez pięć lat nie można było wykorzystywać tej przestrzeni na cele komercyjne. Od września będzie to możliwe a Urząd Miejski w Koninie już dzisiaj planuje stworzenie kilku miejsc z gastronomią na całej długości bulwaru. Zniknie również problem rozstawiania stoisk podczas imprez. Chcemy ten moment uroczyście zaakcentować podczas PIRANII. Forma celebracji będzie niespodzianką dla mieszkańców. Przez cały okres trwania festiwalu czynne będzie miasteczko festiwalowe.

Festiwal będzie dwudniowy. Oprócz teatrów ognia planujemy również występy solowe artystów związanych ze sztuką nowego cyrku i po raz pierwszy w Koninie podświetlenia architektoniczne oraz video mapping. Szczegółowy harmonogram imprezy pojawi się wkrótce, tuż po dograniu ostatnich szczegółów technicznych i podpisaniu ostatnich umów. Organizatorami tegorocznej edycji, podobnie jak w roku zeszłym, będą Młodzieżowy Dom Kultury, Miasto Konin, Fundacja Miasto Prowincjonalne oraz firma Cosmobox.pl. Partnerem festiwalu jest Koniński Dom Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Konina.

Pirania