Pełen emocji i wrażeń !

Koncert rockowy

Było czadowo ! Kolejne niezwykłe muzyczne podróże za nami !  Tym razem w Muzeum Okręgowym w Koninie spotkaliśmy się z muzyką ikony polskiego rocka – Korą.  Licznie zgromadzona publiczność szalała przy znanych wszystkim przebojom artystki. Jutro mijają trzy lata od jej śmierci.

W przepięknym miejscu przy skansenie w Muzeum Okręgowym w Koninie mogliśmy usłyszeć największe przeboje Kory, a nawet czasem usłyszeć jej wypowiedzi o życiu, twórczości, muzyce.  Piosenki w koncercie In Memoriam Kora - ,,Miłość to wieczna tęsknota” genialnie zaśpiewała Dominika Sarnowska w towarzystwie Kornelii Andrzejak. Jej instruktorką jest Sylwia Dziardziel, która również w charyzmatyczny sposób wystąpiła na scenie w utworze ,,Cykady na Cykladach” . Dominice towarzyszył zespół TMS, składający się z muzyków rockowych z całej Polski.

Organizatorem koncertu był  Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie oraz Muzeum Okręgowe w Koninie.

A już 9 sierpnia zapraszamy Was na koncert ,,W zaczarowanym ogrodzie” w wykonaniu Wiktorii Krakowskiej i Akademii Wokalnej MDK z zespołem Szymona Wieczorkiewicza.

Fot. Anna Małkowicz