slider1
slider2
slider3
Previous Next

Nasze realizacje w liczbach

34

LATA DZIAŁANIA

80190

UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ

150

SPEKTAKLI

690

KONCERTÓW

Kalendarz Działań

 1. Dzień z legendą

  2018-09-14

  Warsztaty gitarowe, wystawa fotograficzna, koncerty

 2. Wczasy w Koninie

  2018-09-16

  Festiwal Kultury Postindustrialnej - start godz. 19.00, Bulwar Nadwarciański

Andrzej Kowalczyk, to człowiek, który ciągle się uśmiecha i jest pełen życia. Nawet w trudnej życiowej sytuacji potrafi znaleźć, chociaż drobinkę czegoś dobrego. To pogodny młody człowiek, bardzo lubiany w swoim środowisku. Tak pozytywnie postrzegamy go również my: obecny instruktor animator i pracująca z tymi samymi osobami, ale ubiegłym roku - nauczycielka pani Małgorzata Prządka.

Miałem okazję poznać Andrzeja jako uczestnika zajęć, prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Andrzej jest jedną z wielu osób, które mogą się realizować w projekcie pn: „Grupa Twórczego Rozwoju”.

Pan Kowalczyk ma wiele pasji, jedną z nich jest sport amatorski, w którym na przestrzeni lat odniósł już wiele sukcesów. Sportowiec rywalizuje zarówno w zmaganiach pływaków jak i lekkoatletów. Ta wszechstronność świadczy o jego dużej sprawności fizycznej. Jeśli do sprawności dołożymy poczucie rytmu i świadomość ruchu, to Andrzej jawi się nam w nowej odsłonie – jako tancerz. I w tej roli (zaręczam) mógłby spokojnie stać się cennym nabytkiem każdej amatorskiej grupy tanecznej. Ale to jeszcze nie koniec jego możliwości. Pewnego razu Andrzej przyniósł papierową teczkę, a właściwie ją przywiózł, to aż z Rychwała. Kiedy ją otworzył okazało się, że skrywa wyniki kolejnej pasji chłopaka.

Obrazy, które zobaczyłem, oraz opowiadania - jak powstają zachwyciły mnie. Na przykład wyobraźcie sobie, że ten plastyk amator ma ambicję tworzenia dużych obrazów. Przeszkodą do ich powstawania jest brak odpowiednio dużych arkuszy papieru. Andrzej i na to znalazł sposób – składa duże obrazy z mniejszych elementów. Jak to robi ?. Kolorowe kompozycje powstające na mniejszych kartkach precyzyjnie do siebie pasują – kształty, kolorystyka. Kiedy zostaną, niczym puzzle, złożone w jedną całość – powstaje duży wymarzony obraz.

Ciekawe czym jeszcze zachwyci mnie pan Andrzej Kowalski – spędzający dni w Środowiskowy Dom Samopomocy im Doktora Piotra Janaszka Fundacji Mielnica, z którym Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie współpracuje. Myślę, że już dzisiaj, jego aktywność mógłby stać się dla wielu z nas źródłem refleksji nad tym, jakie duże w porównaniu z innymi mamy możliwości, a w jakim stopniu je wykorzystujemy.Co za nami?

Zaśpiewaliśmy razem z Rybińskim

Zaśpiewaliśmy razem z Rybińskim

18 wrzesień 2018
Za nami kolejny festyn zorganizowany na konińskim bulwarze. Tym razem pod hasłem Zaśpiewaj razem z nami. Przy amfiteatrze można było…
Więcej...
Warsztaty, wystawa i koncerty

Warsztaty, wystawa i koncerty

18 wrzesień 2018
Andrzej Nowak, legendarny polski gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i założyciel zespołu TSA i Złe Psy spędził u nas cały dzień.
Więcej...
Dzień z legendą TSA

Dzień z legendą TSA

10 wrzesień 2018
- Chcemy, aby warsztaty z Andrzejem Nowakiem, twórcą TSA zapoczątkowały cykl spotkań znanych artystów z młodymi muzykami z naszego miasta…
Więcej...
5 lat Top Dance MDK Konin !

5 lat Top Dance MDK Konin !

10 wrzesień 2018
W DK Oskard odbyła się inauguracja roku tanecznego Top Dance 2018/2019 powiązana z 5-leciem zespołu. W trakcie imprezy zaprezentowany został…
Więcej...
62510 HipHop Battle vol 4

62510 HipHop Battle vol 4

09 lipiec 2018
W Miejskim Ośrodku Przystań Gosławice odbyła się impreza 62510 Hiphop battle vol 4. Mimo złej pogody udało się rozegrać zawody…
Więcej...
Artystyczne Wakacje z MDK Konin

Artystyczne Wakacje z MDK Konin

09 lipiec 2018
Za nami pierwszy tydzień "Artystycznych Wakacji" z MDK Konin! Tak dzieci bawiły się na zajęciach, warsztatach, które przygotowaliśmy dla nich.
Więcej...

Współpracują z nami

 • 5
 • 6
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4